Skip links

Jak urządzić salon we włoskim stylu?

Podział stylu włoskiego

Włochy to kraj, który jest podzielony aż na dwadzieścia regionów. Z tego powodu styl włoski cechuje pewna niespójność. W zależności od konkretnej lokalizacji, mieszkania zaaranżowane zgodnie z tym trendem, mogą być proste i eleganckie lub bardziej wytworne oraz sielskie. Na tej podstawie wyróżniamy więc trzy podstawowe odmiany stylu włoskiego:

  • styl toskański – charakteryzujący się lekkim, sielskim klimatem,
  • styl śródziemnomorski – tutaj dominują jasne barwy takie jak biel czy błękit,
  • styl wenecki – wyróżniają go duże ilości szkła oraz wysokiej jakości tkaniny.

Bez względu jednak na typ powinniśmy pamiętać, że wszystkie włoskie wnętrza łączy obecność niektórych elementów. Wśród nich należy wymienić, chociażby sporą dostępność światła i przestrzeni, zastosowanie naturalnych materiałów, wyposażenie pomieszczeń w wygodne meble wypoczynkowe czy niewielkie ilości prostych dodatków.

Centrum życia rodzinnego

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym wnętrzu. W przypadku projektów zgodnych z regułami stylu włoskiego jest on swego rodzaju centrum życia rodzinnego. Powinien być zatem przytulny oraz stanowić idealne miejsce, zarówno do odpoczynku, jak i spotkań towarzyskich. Projektowanie wnętrz we włoskim stylu warto więc zacząć od nabycia wysokiej jakości mebli. Tutaj najlepiej postawić na solidne elementy wykonane z naturalnego drewna. W klasycznych włoskich mieszkaniach przeważają pojemne, ozdobne moduły utrzymane w ciemnych kolorach. Niemniej w salonie najistotniejszą częścią zabudowy są meble wypoczynkowe takie jak np. minimalistyczne sofy. Chcąc jednak zapewnić sobie idealne miejsce do wypoczynku, warto zdecydować się na układ, w którym znajdują się dwie ustawione naprzeciw siebie kanapy oraz wygodne fotele, a w środku mieści się niewielki stolik kawowy. Projektowanie wnętrz we włoskim stylu wymaga także zastosowania niewielkiej ilości dodatków, które zdobią dane pomieszczenia. Dlatego pokój dzienny powinniśmy wyposażyć jedynie w antyczne rzeźby czy rozmaite wazony oraz misy. Oprócz tego jako dekoracja dobrze sprawdzi się również odpowiednie oświetlenie, jakie zapewnią nam duże żyrandole z kryształami bądź modernistyczne lampy z metalowym stelażem i szklanymi kloszami.

Jak zapewnić sobie wymarzone wnętrze?

Aranżowanie salonu na własną rękę może być dla wielu z nas sporym wyzwaniem. Z tego powodu idealną opcją wydaje się podjęcie współpracy z doświadczonym projektantem. Szczególnie że obecnie nie musimy nawet spotykać się osobiście ze specjalistą. Liczne biura projektowe oferują bowiem usługę, jaką jest projektowanie wnętrz online. Wystarczy więc znaleźć odpowiednią firmę i za pomocą jej strony skontaktować się z projektantem, przekazując mu istotne informacje dotyczące mieszkania oraz naszych oczekiwań. Dzięki temu w szybki i łatwy sposób uzyskamy pełny plan aranżacji wnętrza. Warto zatem wykorzystać taką możliwość i zapewnić sobie salon swoich marzeń.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenie internetowe.
Call Now Button
Explore
Drag