Skip links

Nowoczesne trendy w projektowaniu wnętrza

Projektowanie wnętrz jest dziedziną, która dynamicznie ewoluuje, podążając za zmieniającymi się preferencjami i potrzebami ludzi. Wraz z nadejściem nowych technologii, zmieniających się stylów życia i wzrastającą świadomością designu, pojawiają się nowoczesne trendy w projektowaniu wnętrz, które przyciągają uwagę i inspirują do tworzenia unikalnych przestrzeni mieszkalnych. Co jest obecnie na topie? Na jakie nowoczesne wnętrza decydują się teraz ludzie?

Czym jest biophilic design?

Jest to inaczej nowoczesny ekologiczny styl projektowania wnętrz, na który decyduje się coraz więcej ludzi. Taka aranżacja stała się na tyle popularna, że otrzymała swoją nazwę – biophilic design. Jej twórcą jest fiński architekt Juhani Pallasmaa. Taki styl zawiera kilka kluczowych elementów, do których należą:

  • rośliny doniczkowe, świeże kwiaty w wazonach, stosowane w wielu pomieszczeniach;
  • Jasne pomieszczenia, dzięki oknom wpuszczającym światło i za pomocą przeszkleń;
  • meble i dekoracje wnętrz z naturalnych materiałów;
  • szklane dodatki odbijające światło;
  • tekstylia (głównie len, bawełna, jedwab).

Chcąc zaprojektować nowoczesne wnętrze, z pewnością warto wziąć pod uwagę ten nowoczesny styl.

Jakie projekty wnętrz są teraz trendy?

Architekci pracujący przy projektowaniu wnętrz muszą brać pod uwagę nowoczesne trendy. Obecnie można zaobserwować kilka elementów, które wyznaczają kierunek nowoczesnego wnętrza.

Większa świadomość ekologiczna

Ludzka świadomość w zakresie ekologii znacznie się zwiększyła, dlatego coraz chętniej wykorzystują materiały pochodzenia naturalnego takie jak :drewno, kamień, wiklina, czy metal. Wiele osób decyduje się także na meble wykonane z recyklingu, jak i te pochodzące z drugiej ręki. We wnętrzach można znaleźć wiele elementów drewnianych, ale także ozdobnych wykonanych z kamienia. Większą świadomość ekologiczną widać również w rodzaju wykorzystywanych tekstyliów, coraz większą popularnością cieszą się te wykonane z naturalnych włókien: bawełny, lnu, czy juta.

Bliżej natury

Wiele domów posiada w swoim wnętrzu żywe rośliny, w postaci świeżych kwiatów w wazonach oraz roślin doniczkowych. Takie rozwiązanie nadaje mieszkaniu świeżego i naturalnego wyglądu.

Wnętrze wielofunkcjonalne

Komfort w miejscu zamieszkania jest niezwykle istotny, ale nowoczesne wnętrze wymaga także, aby było dopasowane do pracy. Coraz więcej ludzi pracuje zdalnie i należy brać to pod uwagę, z tego względu wymagają oni wygodnego i dostosowanego do pracy biura. Oprócz wygodnego krzesła i funkcjonalnego biurka często spotykany jest regał na książki jako element dekoracyjny. Ładne tło to podstawa, ponieważ niejednokrotnie może zaistnieć potrzeba łączenia online przez kamerkę. Z tego również powodu popularność zyskują instagramowe ściany, muszą przykuwać uwagę i dobre wyglądać na zdjęciach i nagraniach video.

Więcej światła w pomieszczeniach

Dzięki większej ilości światła pomieszczenia prezentują się bardziej atrakcyjne, co wpływa też na pozytywny nastrój. Warto zadbać nie tylko o naturalne oświetlenie, dzięki dużym oknom i przeszkleniom, ale również o sztuczne światło. Oprócz główniej lampy dużą rolę odgrywają światła punktowe. Niezwykle istotne jest ich odpowiednie rozmieszczenie. Obecnie wielu ludzi stawia na LED.

Wprawdzie wnętrze można zaprojektować samodzielnie, jednak współpraca z architektem wydaje się lepszym i skuteczniejszym rozwiązaniem. Wybierając dobrego specjalistę, zawsze będzie on na czasie z nowoczesnym trendy i pomoże zaprojektować wnętrze pod konkretny gust. Gdzie szukać dobrego profesjonalisty? Architekt Warszawa jest jednym z miejsc godnych polecenia.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenie internetowe.
Call Now Button
Explore
Drag