Skip links

Organizacja współpracy z architektem wnętrz

Każda współpraca z zewnętrznym specjalistą powinna się odbywać na jasno określonych zasadach. Zanim więc dojdzie do zatrudnienia architekta wnętrz i zlecenia mu jakiejkolwiek większej pracy, wypadałoby spotkać się z nim przynajmniej kilkukrotnie, uzgodnić ogólne warunki współpracy i oczywiście sporządzić to wszystko w formie umowy, która zostanie przeczytana, zaakceptowana i podpisana przez obie strony.

Omówienia wymagają na pewno kwestie finansowe. Co niektórzy architekci wnętrz posiadają pewne ogólne cenniki usług, jednakże rzadko kiedy pokazują one jasno i wyraźnie, ile zapłaci się za przygotowanie konkretnego projektu, albowiem w dziedzinie architektury wnętrz każdy projekt jest czymś zupełnie innym, dlatego ciężko tu jakkolwiek generalizować, a wręcz nie da się tego zrobić. Po wstępnym zapoznaniu się z planami i oczekiwaniami klienta architekt wnętrz powinien przygotować szczegółową wycenę zlecenia. Raport musi uwzględniać zarówno ceny poszczególnych usług, jak i szczegółowy opis tych usług, by klient wiedział, za co tak naprawdę płaci i ile co go kosztuje.

W umówię należy zawrzeć informację dotyczącą planowanego czasu realizacji zlecenia. Absolutnie należy wystrzegać się umów bezterminowych, które są może korzystne dla architekta, ale na pewno nie dla klienta, który w przypadku takiej współpracy może czekać wprost w nieskończoność na dokończenie rozpoczętego projektu, a nie o to przecież chodzi. Jeżeli zlecenie jest duże, warto podzielić je na kilka mniejszych części. Dopiero po zaakceptowaniu każdej z nich architekt wnętrz będzie przechodzić do kolejnych etapów zlecenia, by klient na bieżąco kontrolował przebieg prac i by dzięki temu móc uniknąć wszelkich komplikacji i niedomówień.

Praktycznie każdy architekt wnętrz jest specjalistą zdolnym do pomagania innym ludziom, marzącym o posiadaniu domów czy mieszkań ładnych, użytecznych, bezpiecznych i funkcjonalnych. Współpracę z architektem trzeba jednak bardzo dobrze zorganizować i zaplanować, by była ona pomyślna w każdym calu i zapewniła pożądany efekt, czyli idealny projekt wnętrza.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenie internetowe.
Call Now Button
Explore
Drag